Kapat

832 Sassari – Reggiana Emilia Maç Tahmini

5 sezon önce birinci lige yükseldikten sonra Sassari geçen sezon ilk kez Euroleague’de yer almıştı. Ligte normal sezonu 5. sırada bitirseler de 3 seride saha avantajına sahip olmadan bu serileri aştılar ve finalde de son maçta deplasmanda 20 sayı geriden gelip şampiyonluğa ulaştılar. Son 2 senedir İtalya’da kupayı da kazandılar. 6 senedir Romeo Sacchetti takımın başında yer alıyor. David Logan dışında kadroyu yenilediler. Marquez Haynes, Brent Petway, Christian Eyenga, Joe Alexander, Rok Stipcevic, Lorenzo D’Ercole ve Jarvis Varnado ile anlaştılar.

Birinci lige tekrar yükseldikten sonra üst üste 2 sezon çeyrek finalde elenen Emilia geçen sezon tarihinde ilk kez finale yükseldi ve finalde son maçta sahalarında Sassari karşısında 17 sayı önde başladıkları maçı kaybedip şampiyonluğu hayal kırıklığı verecek şekilde kaybettiler. Çok uzun yıllardır teknik ekipte yer alan Massimilano Menetti son 4 yıldır takımın baş antrenörlüğü pozisyonunda. Kadroyu büyük ölçüde korudular. Ayrıların yerine Pietro Aradori, Vladimir Veremeenko ve Stefano Gentile ile anlaştılar.

Süper kupa Torino’da PalaRuffini’de düzenleniyor. Geçen sezon Sassari sahasında düzenlenen süper kupayı kazanmıştı. Emilia ilk kez süper kupada mücadele ediyor. İki takım geçen sezon playoff finalinde karşılaşmış ve Emilia kazanabileceği 4 maçı da kaybedip 3-2 de önde olduğu seriyi kaybedip tarihi fırsatı kaçırmıştı. Sassari galibiyete yakın taraf ama öncelikli tercihim düşük skorlu bir maç beklediğimden alt olacak. Tahmin ALT