Kapat

832 Torino – Reggiana Emilia Maç Tahmini

2009’da iki yerel takımın birleşmesi ile oluşan Torino geçen sezon İtalya ikinci liginde playoff sonunda birinci lig vizesi aldı. Takımın başında geçen sezondan beri Luca Bechi var. Geçen sezon İtalyan oyuncular Mancinelli, Fantoni, Giachetti ve Rosselli’den çok iyi katkı alıyorlardı ve bu sezon da kadrodalar. Yabancı transferinde D.J White, Andre Dawkins, Ndudi Ebi, Dawan Robinson ve Ian Miller ile anlaştılar. D.J White’in Eylül ayı sonunda hazırlık maçında eli kırıldı ve yerine Dejan Ivanov ile anlaştılar.
Birinci lige tekrar yükseldikten sonra üst üste 2 sezon çeyrek finalde elenen Emilia geçen sezon tarihinde ilk kez finale yükseldi ve finalde son maçta sahalarında Sassari karşısında 17 sayı önde başladıkları maçı kaybedip şampiyonluğu hayal kırıklığı verecek şekilde kaybettiler. Çok uzun yıllardır teknik ekipte yer alan Massimilano Menetti son 4 yıldır takımın baş antrenörlüğü pozisyonunda. Kadroyu büyük ölçüde korudular. Ayrıların yerine Pietro Aradori, Vladimir Veremeenko ve Stefano Gentile ile anlaştılar.

Emilia, geçen hafta süper kupada önce Sassari’yi ardından da Milano’yu devirerek kupaya uzandı ve sezona moralli bir başlangıç yapmış oldu. Torino’yu da devirmeleri sürpriz olmaz. Tercih MS2