Kapat

833 Fransa – Sırbistan Maç Tahmini

Geçen sezon İspanya’daki Dünya Kupası’nda herkes Amerika – İspanya finalini bekliyordu. Fakat bunu bozan Fransa olmuştu ve İspanya’yı şoke etmişti. Şimdi de FIBA tarihinin en fazla seyirciye oynanan maçında 35 yaşındaki Pau Gasol’un kurbanı Fransa oldu ve dramatik bir şekilde uzatmada yarı finali kaybetti. Tarihlerinde ilk kez son Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanan ekip yine finale çok yakındı ve üçüncü çeyreğin sonunda 11 sayı önde oldukları maçı kaybederek büyük hayal kırıklığı yaşadılar. Batum çok kötü oynadı.
Geçen sezon Dünya Kupası’nda final oynayan Sırbistan, bu turnuvada harika akıcı bir oyun sergiliyordu ve altın madalyanın en büyük adaylarından biri olarak gözüküyordu fakat yarı finalde Litvanya karşısında kabus gibi bir şut yüzdesi ile oynadılar ve ribaundlarda ezilip maçı kaybettiler. Rakibin çok düşük dış şut yüzdesi ile oynadığı çok fazla top kaybı yaptığı bu maçı kaybetmeleri zaten ancak böyle olurdu. Bjelica devreye giremedi. Raduljica önceki maçların aksine pota altında kötü gözüktü. Erceg arka arkaya maçlarda devreye girdikten sonra bu kez sırıttı.

Fransa’nın ne kadar fazla tanınmış üst düzey oyuncusu olsa da bir arada bir uyum içinde oynayamıyorlar. Buna varlığı fark ettirdiği düşünen Parker da dahil diyebiliriz. Son maçlarda Parker çok verimsiz bir görüntüde. Son 4 maçta 11/47 gibi rezalet bir yüzde ile oynadı. Geçen sezon Dünya Kupası’nda İspanya’da De Colo’suz Fransa rakibini ribaundlarda ezmiş ve Heurtel’in liderliğinde rakibini devirmişti. Sırbistan’ın kolay pes etmeyeceğini ve kazanadabileceğini tahmin ediyorum. Ayrıca yüksek skor çıkmayacağını düşünüyorum. Tahminim ALT