Kapat

836 Fuenlabrada – Bilbao Basket Basketbol Tahminleri

Fuenlabrada, Eurocup’a Alba Berlin deplasmanında kazanabileceği maçı kaybederek başladıktan sonra sahasında Khimki’yi devirmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz hafta ise maç yapmadılar. Ligte kötü gidişat sonrası köklü değişimler yaşanabilir. Cabezas takımdan ayrıldı. Sekulic sakatlığından 2 aya yakın olmayacak. Yerine Xavi Rey ile anlaşmışlardı. Rakipleri yüksek dış şut yüzdesi ile oynuyor. Popovic tecrübesini yansıtıyor. Wear’ın bir sakatlık problemi var.

İspanya ligine harika bir başlangıç yapsa da Bilbao, Eurocup ilk maçında sahasında Alba Berlin’e kaybederek şaşırtmıştı. Geçtiğimiz hafta Lietuvos Rytas karşısında zorlanarak kazandılar. Tabu sakatlandı ve en az bir ay oynamayacak. Micheal Eric gösterdiği performans ile Barcelona’nın radarında. Yüksek ikilik yüzdesi ile oynuyorlar. Bamforth ligte harika oynasa da henüz bu oyununu Eurocup’a yansıtamadı.

Sezon başında Bilbao, Fuenlabrada deplasmanında 89-80 kazanmıştı. İki ekip de çok yüksek tempolu oynayan ve savunmayı önemsemeyen ekipler. Yüksek skorlu bir karşılaşma olmasını bekliyorum. MS2