Kapat

836 Milano – Galatasaray Basketbol Tahminleri

Sezona 7 maçta 5 galibiyet alarak başlayan Milano ardından son 10 maçı 80’i aşamadan kaybetti. Sezon başındaki akıcı keyif veren tempolu oyunlarının tam tersi bir görüntü veriyorlar. Son 4 iç saha maçını 73’e ulaşamadan kaybettiler. Sanders sakatlığından 3 haftadır yok fakat yakında dönmesi bekleniyor. Cerella sakatlığından yok. Dragic’den bu sezon hiç faydalanamadılar. McLean istikrarsız bir grafik sergiliyor.

Galatasaray 4 maçlık mağlubiyet serisi sonrası Zalgiris’i yenip moral buldu. Az olan iddialarını sürdürmeleri için deplasmanda da maçlar kazanmaları gerekiyor. 7 deplasman maçını da kaybettiler. Son 4 deplasman maçında 63 sayı ortalamasında kaldılar. Daye ve Diebler’dan hiç faydalanılamıyor.Schilb’de düşüş var. Süre aldıkça potansiyelini gösteren Fitipaldo, Avrupa kariyerindeki ilk resmi maçını bu sezon başında İtalya liginde Milano karşısında oynamıştı.

Galatasaray’ın son 6 deplasman maçı alt bitti. Milano’nun son 5 iç saha maçı alt bitti. Galatasaray sezon başından çok farklı şekilde tempoyu düşürüp geçen sezonki oyun karakterine benzer bir yapı içerisinde. Milano da son dönemde çok dağınık bir görüntüde olduğu düşünülürse az skorlu bir maç beklentisi doğru tercih olur. MS2