Kapat

839 Burgos – Canarias Basketbol Tahminleri

1 EKİM PAZAR / Burgos şehri önceki 5 sezonun 4’ünde birinci lige takım çıkarma hakkı kazansa da ilk 3 sefer yeterli kriterleri sağlayamadıklarından birinci ligde yer alamamışlardı.. Bu kez bunu başardılar ve birinci ligdeler. Takımın başında 3 senedir Diego Epifanio yer alıyor.

Geçen sezonki takımı büyük ölçüde korudular. Corey Fisher, Deon Thompson, Tadas Sedekerskis, Thomas Schreiner ve Deividas Gailius ile anlaştılar. Birinci lige yükseldiğinden beri 4 senedir Canarias, playoff’u son haftalarda kaçırıyordu. Geçen sezon olağanüstü bir sezon geçirdiler.

İlk kez düzenlenen ve Final Four’una ev sahipliği yaptıkları Şampiyonlar Ligi’ni kazandılar. Harika başladıkları ligte sezon sonuna doğru aldıkları mağlubiyetler playoff’da saha avantajını kaybetmelerine neden olunca playoff’a ilk turda veda ettiler.

2 sezondur takımı çalıştıran Txus Vidorreta, Valencia yolunu tuttu. Geçen sezon Karşıyaka’yı çalıştırmış Nenad Markovic takımın başına geçti. Bogris, Olympiakos’a Doornekamp Valencia’ya Grigonis de Alba Berlin’e transfer oldu. Adin Vrabac, Rosco Allen, Mike Tobey ve Mateusz Ponitka ile anlaştılar.

Canarias, geçen hafta Kıtalararası Kupa maçında Guaros de Lara’yı yenip kupayı kazandı. Burgos son 3 hazırlık maçını kazandı. Canarias kazanabilir ama kolay bir maç olmayabilir. Konuk ekibin tempoyu düşürerek iyi savunma yaptığı düşünülürse alt tercih edilebilir.