Kapat

840 Olimpia Milano – Darüşşafaka Doğuş Basketbol Tahminleri

Son maçlarda sahada takım görüntüsü veren ve hücumda yüksek yüzde ile oynayan Milano son 3 maçta 2 galibiyet almayı başarırken bu maçlarda 91 sayı ortalaması ile oynadılar. Real Madrid maçında son dakikalara önde girmesine rağmen kazanmayı başaramadılar. Krunoslav Simon son maçlarda çok formda ve takımın liderliğini üstlenen isim oldu. Bu sezon iç sahada 10 maçta 5 galibiyetleri bulunurken 85 sayı ortalaması ile oynuyorlar.

Darüşşafaka Wilbekin sakatlığı sonrası Euroleague’de sahasında Zalgiris karşısında 66 sayıda kalıp kaybederken, TBL’de Tofaş deplasmanında da 66 sayıda kalarak farklı mağlubiyet aldılar. Hücumda Wilbekin’in yokluğunu fazlasıyla hissediyorlar. 10deplasman maçında sadece 4 galibiyeti bulunan Darüşşafaka son 7 deplasman maçından da sadece 1 galibiyet alabildiler. Deplasmanda 79 sayı ortalama ile oynuyorlar.

Son maçlarda formda bir görüntüsü olan Milano’nun Wilbekin’den yoksun oynayacak Darüşşafaka karşısında daha agresif bir başlangıç yapıp ilkyarıyı önde bitirmesini bekliyorum. Darüşşafaka Wilbekin’in yokluğunu Wannamaker ile kapatabilirse maç sonu avantajlı taraf olduklarını düşünüyorum.