Kapat

841 Lokomotiv Kuban – Bisons Maç Tahmini

Lokomotiv Kuban, VTB’de son 5 maçını sahasında oynadı ve 90 sayı ortalaması ile oynayıp 4 galibiyet aldı. Kalan fikstürlerinde zayıf ve iddiasız takımlarla oynayacaklar ve 3. sırayı kaptırmayabilirler. Geçen hafta Eurocup’da hayal kırıklığı yaratan vedanın ardından VTB ligine konsantrasyonu arttıracaklardır. Zaten geçen hafta Zenit’i ezip geçtiler. Brown ve Randolph son 3 haftadır yoktu. Simon formda. Rakipleri fazla top kaybına zorluyorlar.

Bisons Loimaa, Şubat ayında iyi bir dönem geçiriyordu fakat ardından düşüşe geçti, 5 maçlık mağlubiyet serisinde Minsk ve Kalev deplasmanında aldıkları mağlubiyetler playoff şanslarını çok azaltmıştı. Maç başına 30 dakika ortalama ile oynayan Nuutinen sezonu kapamıştı. Yıldız oyuncu Hummer 1 aydır sakatlığından yok. Ligin asist krallığında 6. sırada yer alan Johnson da 1 aydır yok. Geçen hafta genç takımla maça çıkan Krasnye’yi ezip geçtiler fakat o maçtan iki gün önce Finlandiya liginde 30 sayı ile kaybetmişlerdi. Ribaundlarda sorun yaşıyorlar.

Lokomotiv Kuban’ın bu sezon VTB’de aldığı en sürpriz mağlubiyetlerden biri Finlandiya’da Bisons karşısında gelmişti. 15 sayı önde oldukları maçı uzatmada kaybetmişlerdi ve bu maçta bu açıdan da hırslı bir başlangıç yapabilirler. Ayrıca o maçta Bisons’da 30 üzeri dakika süre alan 3 oyuncu sakatlığından bir süredir yok. Bisons Loimaa’nın playoff yapma şansı kalmadı. Lokomotiv Kuban sahasında ilk yarıları ortalama 10 sayı farkla önde kapatıyor. İddiası kalmayan rakipleri karşısında ilk yarıdan farkı açıp kazanırlar.