Kapat

843 Galatasaray – Tofaş Maç Yorumu – Canlı izle

Galatasaray hafta içi zoru başardı ve Olympiakos’u yenerek TOP 16’ya kalmayı başardı. Erceg olmadan bu galibiyeti almış olmaları çok önemliydi. Fakat işlerin pek de yolunda gittiği söylenemez. Yabancı oyuncuların istedikleri an takımdan ayrılabileceği açıklandı. Erceg gidebilecek oyuncular arasındaki bir numaralı aday. Oly karşısında sakatlık sebebiyle oynamadı. Fakat arka planda işin sakatlık yüzünden değil geciken ödemeler nedeniyle de olabileceği konuşuluyor. Ligde Arroyo ile beraber Erceg her zamanki gibi skora başı çeken isimler. Fakat Sinan Güler de ligde çok farklı oynuyor ve daha rahat skor üretiyor. Sakatlıktan sonra Micov da önemli işler yapmaya başladı. Young’ın da her maç takıma biraz daha ısındığını görüyoruz.

Tofaş’a koç değişikliği de pek fayda etmedi. Oyundan kolay düşebiliyorlar. Bu maçta da takımın hücumdaki etkili isimlerinden Andre Smith oynayamayacak. Rotasyona dahil olan Erol Can Çinko’nun da oynayamayacağı açıklandı. Genel olarak DaShaun Wood şu anda takımın en önemli parçası olarak göze çarpıyor. Qvale belli bir ortalamayı tutturmuş durumda. Patterson’ın da bir iyi bir kötü performanslarına alıştık.

Tofaş’ın oyun düzenine güvenmek çok zor. Tüm eksikliklerine rağmen Galatasaray’ın bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Arroyo ve Sinan yine sazı eline alacaktır. Tofaş’tan sonra sırasıyla Karşıyaka ve Daçka deplasmanlarına gidecekler. Ligdeki son 3 maçlarından 2’sini kaybettikten sonra bu maçın değeri biraz daha arttı. İlk yarıdan Galatasaray’ın esip, gürlemesini bekliyorum. En az 6 fark yakalayabilirler. Tercihim İY1.