Kapat

844 Darüşşafaka Doğuş – Baskonia Basketbol Tahminleri

Darüşşafaka üst üste oynadığı iki deplasman maçında mağlubiyetle ayrıldı. Yeni transfer Zizic takıma katılması ile ne kadar yetenekli bir genç olduğunu aldığı kısa sürelerde oyunda yarattığı fark ile gösterdi. Daçka 7 iç saha maçının 4’ünü kazanmayı başardılar. Bu maçlarda 80 sayı ortalaması ile oynadılar. Clyburn, James Anderson ve Wilbekin skor anlamında takımda öne çıkaran isimler.

Baskonia son 7 maçta aldığı 6 galibiyet ile önemli bir çıkış yakaladılar ve ilk 4 için ciddi bir takım olduklarını gösterdiler. Takım içinde Bargnani tek sorun olarak gözüküyor, sezon başında büyük umutlarla transfer edilen Bargnani sakatlıklar ve formsuzluk ile bir türlü bekleneni veremedi. Bu sezon 7 deplasman maçına çıkan Baskonia bunların sadece 3’ünü kazanabildiler. Bu maçlarda 79 sayı ortalaması ile oynadılar.

Baskonia ilk maçta çok sert bir başlangıç yapıp çok rahat bir galibiyet almışlardı. Deplasman maçlarında bu sertliği gösteremiyorlar. Darüşşafaka’nın play-off iddası için direk rakiplerinden olan Baskonia karşısında sahadan galibiyetle ayrılmasını bekliyorum. MS1