Kapat

848 Cholet – Limoges Maç Tahmini

Cholet çok kötü bir dönemin ardından üst üste 4 maçta 3 galibiyet ile toparlanmıştı ki geçen hafta Gravelines deplasmanında 90 sayı yiyip dağıldılar. Minnerath, Delaney ve Jones son maçlarda fena oynamadı. Banks kötü bir sezon geçiriyor. Sahalarında 5 maçlık mağlubiyet serisini son iç saha maçında sonlandırdılar.

Limoges üst üste 4 maçta 3 galibiyet aldıktan sonra son 3 maçta 2 mağlubiyet aldı. Ribaundlarda rakiplerine üstünlük kuruyorlar. Moerman iyi bir sezon geçiriyor. Takımın başına Jean Marc-Dupraz’ın yerine Philippe Herve geçti. Kalan fikstürleri kolay ve 2. sıradaki Nanterre’in de hem fikstürü zor hem de Eurochallenge Final Four’unda yer alacağından 2. sıraya yükselebilirler. Son 4 deplasman maçında 3 mağlubiyet aldılar.

Cholet’in küme düşmesi için kalan 7 maçta Bourg’a 14 üzeri farkla kaybetse bile diğer 6 maçta Bourg’un en az 3 galibiyet daha fazla alması gerekecek. Cholet’İn playoff’a kalması için 7 maçının en az 5’ini kazanması gerekiyor. Yani iki ihtimal de çok düşük gözüküyor. Sahalarında ilk yarıları ortalama olarak geride kapatıyorlar. Limoges da deplasmanda ilk yarıları ortalama 3 sayıya yakın farkla önde kapatıyor. Cholet deplasmanında da ilk yarıdan farkı açıp kazanacaklarını tahmin ediyorum. iy2