Kapat

849 Alba Berlin – Frankfurt Maç Tahmini

Alba yoluna dolu dizgin devam ediyor. Ligde henüz mağlubiyetle tanışmadılar. Hafta içi Cedevita’ya boyun eğseler de maça pek de asıldıklarını söyleyemeyiz. Geçen hafta Tübingen maçında da adeta ter attılar. Stojanovski bu sefer ön plana çıkan isim oldu. Renfroe, Vargas gibi kısalar da ona eşlik ettiler. McLean ligde çok dominant performanslar sergiliyor. Genel olarak kısalarla büyük fark yaratıyorlar.

Frankfurt çok iyi bir seri yakaladı. Ligde 4 maçtır kazanıyorlar. En son Oldenburg’u ezip geçtiler. Sezon başındaki sağlam görüntülerini yakaladıklarını görmek beni sevindirdi. Çünkü sezon ortasında oynadıkları oyun, onların karakterini kesinlikle yansıtmıyordu. Oldenburg’u tam 7 oyuncunun çift haneli skor üretmesi sayesinde dağıttılar. Kısalardan Cobbs, Armand, Koivisto ve Robertson etkili olan isimler olurken Voigtmann’ın kenarda kaldığı sürelerde Morrison etkili bir oyun oynadı. Barthel’in biraz etkisiz kaldığını düşünüyorum. Bu noktada sadece 4 numara pozisyonunda oldukça zayıf olduklarını söylemek zor değil.

Frankfut oyunun iki yönünü de iyi oynamaya çalışan bir takım. Fakat deplasmanda hala galip gelmeyi başaramadılar. Savunmayla da Alba’yı durdurabileceklerini düşünüyorlarsa bence ciddi şekilde yanılıyorlar. Alba kolay kolay durdurulabilecek bir takım değil. Maçta sakin kalıp zevk almaya bakmalılar. Büyük fark yemeyeceklerini düşünsem de Almanya’da Alba’ya karşı bahis almayı pek anlamlı bulmuyorum. Öncelikli tercihim düşen handikaptan üst tercihi olacak. 150,5 bu maç için ciddi bir barem olsa da Alba’nın 80’li sayıları aşması halinde maçın üst olma ihtimalini yüksek görüyorum.