Kapat

851 Beşiktaş – Anadolu Efes Maç Yorumu

Beşiktaş’ın bu performansını kuşkusuz sezon başında kimse bu şekilde tahmin etmemişti. Kişisel olarak ben de Ahmet Kandemir’e güven konusunda hala problem yaşayanlardanım. Geçiş hücumunu daha iyi oynayacak, dış atışlarla rakibini devamlı olarak cezalandıracak bir takım oluşturulmuş gibi görünüyordu. Ama komple bir takım olmayı başardı Beşiktaş… Son dönemde Bajramovic’te biraz kıpırdanma söz konusu. Geldiğinden beri etkili olamayan Bajramovic yavaş yavaş özelliklerini gösteriyor. Broekhoff da diğer formda olan isim. Birkaç hafta önceye kadar takımın en iyileri olan JaJuan Johnson ve Chris Lofton’da biraz form düşüklüğü var. Buna rağmen Beşiktaş seri şekilde maç kazanmaya devam ediyor. Yine de yüzdeli oynayan, hem içeriden hem de dışarıdan etkili olan ve pes etmeyen isimlerden kurulu bir takım görüntüsündeler.

Efes yine yoğun bir tempoya giriyor. Ligi yine daha az önemseyecekler. Hafta içi Laboral deplasmanında galip gelerek TOP 16’ya başlamaları çok önemliydi. Yine bu hafta içi Malaga’yı ağırlayacaklar. Krstic’in dönüşü çok önemliydi. Aldığı kısa süreleri çok verimli geçiriyor. Cedi Osman ve Furkan Korkmaz’ın oyuna kattığı enerji son derece önemli. Janning biraz daha geri planda kalmaya başladı. Perperoglou’nun formunda ciddi bir yükseliş söz konusu. Sezon başından beri böyle oynasaydı kendisi hakkında daha farklı düşünecektim. Bu formunu Euroleague için mutlaka koruması gerekiyor. Heurtel de bu maçla beraber ilk kez ligde forma giyme şansı elde edebilir.

Beşiktaş bu maçta Muratcan Güler’den kesin olarak yararlanamayacak. Kerem Tunçeri’nin zor da olsa maça yetiştirilmeye çalışıldığı söyleniyor. Onun yetişmemesi durumunda guard pozisyonunda Beşiktaş ciddi bir darbe yiyecek. Yine de Holland ve Engin ile bu pozisyon bir maçlık doldurulabilir. Genel olarak deplasmanlarda problem yaşayan Efes bugün Akatlar’ın küçük olmasından mütevellit oluşan harika atmosferde zorlanabilir. İç sahada henüz mağlubiyet yüzü görmeyen Beşiktaş maçın sonuna kadar Efes ile kafa kafaya oynayabilir. 2,5 handikap avantajıyla MS1 tercihim olacak. MAÇ SONUCU 1