Kapat

852 Memphis – Portland Maç Tahmini

Sezonun büyük bölümünde zorlu konferansta 2. sırada yer alan Memphis, playoff’lara 5. sıradan giriyor tabi 4. sıradaki Portland’dan daha iyi dereceleri olduğundan saha avantajı ile başlıyorlar. Üst üste 5. sezon playoff’a kaldılar. Ligte en iyi savunma verimliliğine sahip takımlardan biriler. Ligte en az üçlük atan ve en az üçlük isabeti bulan takımlar. Boyalı alandan en çok sayı çıkartan takımlar. Son 9 maçta oynamayan Allen ve son 4 maçta oynamayan Conley’nin oynaması bekleniyor. Green’in durumu şüpheli.

Portland 16 sene sonra grubunu lider tamamladı ve geçen sezon olduğu gibi bu sezon da 50 galibiyet barajını geçmeyi başardı. En çok üçlük deneyen takımlardan biriler. Boyalı alandan en az sayı çıkartan ekiplerden biriler. Harika bir sezon geçiren Aldridge, sezon sonu serbest kalacak ve her ne kadar takımda kalmak istese de hayal kırıklığı yaşarlarsa düşüncesini değiştirebilir. Matthews sezonu kapatmışken yerine önemi artan son 4 maçta oynamayan Afflalo’nun oynama durumu zor gözüküyor. Gee’nin durumu belirsiz. Batum, Kaman ve McCollum’un oynaması bekleniyor. Playoff öncesi son 6 maçta 5 mağlubiyet aldılar.

Memphis, son 8 maçın 7’sinde rakiplerini 92 sayının altında tuttu. Memphis, en az rakipleri kadar üçlük isabeti bulduğu 23 maçın 22’sini kazandı. İki takımın bu sezon oynadığı 4 maçı da Memphis kazandı. Memphis’in yine kazanmasını bekliyorum. ms1