Kapat

853 LA Clippers – San Antonio Maç Tahmini

Geçen sezon takım sahibinin playoff dönemindeki sansasyonel olayı ile gündeme gelen Clippers bu sezon playoff’a çok sağlıklı bir giriş yapıyor. All-Star arasından sonra en yüksek ikinci galibiyet yüzdesine sahip takımlar. En yüksek hücum verimliliğine sahip takımlar. Üst üste 4. sezon playoff’a kalıyorlar. Redick, Crawford’un yokluğunda müthiş bir çıkış yakalamıştı. Son 15 iç saha maçının 14’ünü kazandılar.

Arka arkaya 18. kez playoff’lara kalan son şampiyon San Antonio, NBA’in en büyük istikrarına sahip takımı. Popovich yönetiminde 5 kez şampiyon olan ekibin tek başaramadığı şey üst üste yıllarda şampiyon olmak. Müthiş bir top dolaşımı ile oynayıp akıcı bir basketbol oynuyorlar. Son maçı kazansalar 2. sıradan playoff’a gireceklerdi fakat uzun yıllardır playoff’da saha avantajının hiç önemli olmadığını sıklıkla gösterdiler. Bonner’ın oynama durumu belirsiz. Splitter, cuma günü hafif bir antrenmanda yer aldı fakat bu maçla ilgili durumu belirsiz. Leonard, son dönemde neden geçen sezon finallerin en değerli oyuncusu seçildiğini gösteren performans sergiliyor.

Clippers’ın yıldız guardı Paul’un savunması seri için çok önemli olacak ve San Antonio bu açıdan başta Leonard olmak üzere önemli savunma kozlarını kullanacaktır. San Antonio bu sezon Clippers karşısındaki maçlarda sıklıkla Jordan’ı ve Smith’i baltalama yani serbest atış çizgisine gönderme yöntemini seçmişti. Bu seride de defalarca görebiliriz. San Antonio’nun kazanabileceğini tahmin ediyorum. ms2