Kapat

854 Fenerbahçe – Darüşşafaka Maç Yorumu

Fenerbahçe için lig, Euroleague’in başladığı noktada neredeyse bitme noktasına geliyor. Bunu sonuçlara bakarak söyleyemeyiz. Ama maçları izlediğimizde durumun aynen böyle olduğunu görmek için de alim olmak gerekmiyor. Hafta içi CSKA karşısında maçı uzatmaya götürmeyi başardılar ama sonuç gelmedi. 4 gün sonra Nizhny deplasmanına gidecekler. Ligdeki iyi oyunculardan bahsetmek yerine rotasyonda daha fazla süre alan oyuncuları yazmak daha doğru. Fenerbahçe ligde Kenan Sipahi ve Berk Uğurlu gibi isimleri fazlasıyla kullanıyor. Boyalı alanda Semih-Oğuz-Zoric üçlüsü eşit süre alarak maçı tamamlıyorlar. Genel anlamda Vesely’nin formunda yükseliş var. Zisis’in takıma katılmasının ardından Hickman’ın iyice geri planda kalacağını düşünüyorum. Fakat Euroleague TOP 16 maçlarında Fenerbahçe maçlarına ekstra dikkat etmek gerekiyor, bunu tekrar yineliyorum.

Daçka zorlu bir fikstüre girdi ve şu ana kadar sonuca gitmekte çok zorlandı. Efes’e tek farkla, Galatasaray’a da iki farkla kaybettiler. Bu hafta Fenerbahçeyle önümüzdeki iki haftada da çok iyi tansferler yapmış olan İBB, ardından da Beşiktaş ile karşılaşacaklar. Belki de sezonu kalanında Daçka’nın neler yapabileceğinin özeti olacak bu dönem…Bu tür maçlarda Ermal’den daha fazla yararlanılıyor. Shurna da top kullanma konusunda zayıf kalıyor. Shurna’nın kullanılamaması da skorda düşük kalan bir Daçka yaratıyor. Taylor Brown için de hiçbir set hazırlanmamaya başladı. Kendi çabasıyla birebirlere giden Brown’un etkinliği iyice azaldı. Seibutis, Jamon Gordon ve Ersin Dağlı standart katkılarını sürdürme konusunda oldukça başarılılar.

2 maç kaybeden Daçka’nın bu maça ekstra motivasyon ile çıkmasını bekliyorum. Kafa olarak Euroleague’i ön plana koyan Fenerbahçe’nin Daçka’ya 8 atabileceğini düşünmüyorum. MAÇ SONUCU 2