Kapat

860 Maccabi Tel Aviv – Anadolu Efes Basketbol Tahminleri

Maccabi çok fazla skor potansiyeline sahip Amerikalılardan oluşan bir kadro kursa da takım kimyasını sağlayamadığından umutsuz bir tablo vardı. İlk 6 maçta 4 mağlubiyet aldıktan sonra kağıt üzerinde favori olmadıkları son 3 maçı kazandılar. Geçen hafta en zorlu maçlardan biri olan Olympiakos deplasmanında kazandılar. Seeley çok iyi performans gösterdi. Weems’in daha faydalı oynaması gerekiyor.İç sahada 84 sayı ortalamasına sahipler.

İlk 3 maçını kaybederek başlayan Anadolu Efes son 6 maçta 4 galibiyet aldı. Son 4 maçta 94 sayı ortalaması yakaladılar. Honeycutt oyunun her alanında faydalı oynuyor. Brown birebir oyunları ile üretken bir görüntü veriyor. Heurtel’de son 1 ayda iyi bir form grafiği var. Dunston iyi bir sezon geçiriyor. Son 3 deplasman maçında 85 sayı ortalaması yakaladılar. Deplasmanda ortalama 89 sayı yediler. Thomas’da düşüş var.

En yüksek ikilik yüzdesi ile oynayan takımlardan biri Maccabi. Anadolu Efes deplasmanda savunma adına hiçbir kararlılık gösteremiyor ve rakiplerinin iç sahada en yüksek skor ürettiği maçları oynamasına engel olamıyor. Yüksek skor çıkmasını bekliyorum. Son ana kadar Efes’in de maçtan kopmayacağını tahmin ediyorum.