Kapat

862 Golden State – New Orleans Maç Tahmini

Oakland’da ilk maçta müthiş bir ambians vardı ve Curry’nin sürüklediği Golden State, maç içinde farkı 25 sayıya kadar çıkartsa da ilk kez playoff’da oynayan Anthony Davis’in inatçı oyunu ile fark azaldı fakat tekrar arka arkaya üçlüklerle farkı açan Golden State kazandı. Curry, rakip savunmanın kendisine üçlük çizgisinin gerisinde olan baskısını iyi değerlendirip sıklıkla çembere yöneldi ve kolay sayılar buldu. Green 15 sayı 12 ribaund 7 asist, 3 top çalma ve 2 blokla oyunun her lanaında iyi performans sergiledi. Bogut da faydalı oynadı.

New Orleans’da Davis, 20’si son çeyrekte olmak üzere 35 sayı ile oynadı. Pondexter sürpriz bir katkı verse de diğer yaratıcı oyuncular hücumda bir varlık gösteremedi. Dizinden sakatlanan Tyreke Evans’ın bu maçta oynama durumu belirsiz. Evans oynamazsa Holiday’in üzerindeki baskı artacak ki o da sezonun yarısını sakatlığından kaçırmıştı ve ilk maçta çok etkisiz kalmıştı.

Golden State sahasında son 19 maçını kazandı. Golden State’in yine maça iyi başlayıp ilk yarıdan farkı açmasını bekliyorum. iy1