Kapat

863 Atlanta – Minnesota NBA Maç Tahmini

NBA’de bu sene takım oyununun nasıl oynanacağını gösteren müthiş bir ekip.Her maça aynı konsantrasyonla parkelere çıkıp rakibe göre oyun anlayışını benimsemek yerine rakibi kendi oyun anlayışına benimseten takım Atlanta.Aman Maşallah diyelim, dilimizi ısıralım nazarımız değmesin.

Bu akşamki rakipleri ise son maçlarda kötü bir performans serisi yakalamış olan Minnesota.Taraf bahsinde handikaplar biraz daha düşük açıklansaydı kesinlikle Atlanta tarafında olacağım bir maçtı.Lakin açılan handikaplar nokta atışıyla doğru şekilde belirlenmiş olsa da Atlanta’nın yoğun fikstüründe yorgunluk belirtilerinin maç esnasında görülmesinden dolayı uzak kalacağım.
Maç esnasında tempoyu yükseltmeyerek oynamamalarının nedeni ise, efor olarak diri kalma amacı taşıdığını söyleyebilirim.

Şimdi size biraz takımlar hakkında detaylı bilgiler vermek istiyorum:

Atlanta’nın oyun anlayışı daha önce de yorum analizlerimde ifade ettiğim gibi her maçta aynı.Alan savunması, dinamik müdafaa ve dengeli hücum anlayışıyla zamanı en iyi şekilde değerlendirerek potayı görmeden atış yapmama özelliklerine sahiptir.

Bu yönden Atlanta, çalan müziğin hoş sesini yönlendiren bir şef misali maçlarını oynamaktadır.

Minnesota takımı ise Charlotte takımı gibi.Kötü bir hücum hattına sahip olan ekip biraz olsun savunmasıyla maçlara tutunma amacında performans sergilemektedir.
Oyuncu kadrosu aslında fena olmasa da başarısız sonuçların nedeni olarak benchteki teknik ekibin takımı iyi yönlendirememesine bağlıyorum.

Ek olarak;

Son üç maçta Atlanta’nın maç başına ortalama attığı sayı 102 olup yediği sayı 88.66’dır.

Minnesota takımının ise son üç maçta maç başına attığı ortalama sayı 79.66 olup yediği sayı 98.33’tür.

Biraz daha geriye dönük baktığımda Atlanta takımının son 6 maçta attığı maç başı ortalama sayı 104.66 olup yediği sayı 90.83’tür.

Minnesota takımının ise son 6 maçta attığı maç başı ortalama sayı 93.5 olup yediği sayı 101.83’tür.

Tüm bu tespitlerim sonucunda ön plana çıkardığım değerli bahsim açılan toplam sayı 200.5 bareminden alt tercihidir.Tüm bahisseverlere oluşturdukları ve oynayacakları kuponlarında bol şans dilerim.