Kapat

864 Anadolu Efes – Real Madrid Maç Tahmini

sSeri öncesi kamuoyunun genel görüşü Real Madrid’in çok rahat bu seriyi geçmesi yönündeydi. İlk 2 maçı da Real Madrid kazandı fakat maçlar düşünüldüğünde Efes gerçekten çok büyük fırsat tepti. İkinci maçın üçüncü çeyrekteki 17 sayılık farktan kaybedilmesi büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Heurtel 16 sayısının yanısıra 15 asist ile playoff rekorunu kırdı. Krstic ilk maçta olduğu gibi hücumda etkiliydi. İlk maçta etkisiz kalan Perperoglou ikinci maçta son dakikalardaki kötü görüntüsü ile okların hedefi oldu. Cedi Osman şutları ile fena katkı vermiyor.

Euroleague tarihinin en fazla asist ortalamasına bu sezon sahip olan Real Madrid ikinci maçta bulduğu 26 isabetin 24’ünü de asist üzerinden kaydetti. Rivers iki maçta 8/10 üçlük isabeti ile dengeleri bozdu. İlk maçta pasif kalan Rudy ve Llull ikinci maçta öne çıktı. İlk maçta ribaundlarda sorun yaşayan Efes ikinci maçta ribaundlarda rakibi ezerek bu alanda hiç beklenmedik bir sonuç ortaya çıkardı.

Real Madrid, Top 16’da son 5 deplasman maçında 86 sayı ortalaması yakaladı. Anadolu Efes’de birçok yabancı oyuncunun önceki maçlardan daha iyi bir katkı vermesini bekliyorum. Heurtel’in sürüklediği Efes’in hücumda çok sorun yaşamayacağını ve son maçta olduğu gibi çok yüksek tempolu bir maç olacağını ve maçın ÜST biteceğini tahmin ediyorum. ÜST TS:160,5