Kapat

864 İstanbul Bşb – Anadolu Efes Maç Tahmini

İBB neredeyse Play-Off potasına kadar geldi. Geçen hafta Torku karşısında önde olmalarına rağmen farkı koruyamayınca mağlup oldular. Şu anda Stepheson, Markota, Vujacic, Balazic, Jenkins ve Wright’lı yabancı kadrosuyla her şeyi yapabilecek potansiyeldeler. Özellikle dış atışlarda yüzdeli oynadıkları gün ciddi fark yaratabiliyorlar. Geçen haftaki performansıyla Markota’nın sakatlıktan tamamen kurtulduğunu gördük. Rwight ve Jenkins’in de istikrarlı şekilde skor üretmesi ciddi fark yaratıyor. Vujacic ve Balazic gibi isimlere de hücumu taçlandırma görevi kalıyor.
Efes bu aralar ligi geri plana atabilir. Euroleague’de işler iyi gitmemeye başladı. İyi başladıkları TOP 16 turunda arka arkaya gelen mağlubiyetlerle beraber konsantrasyon ciddi şekilde o tarafa kaymış durumda. Geçen hafta da sıkıntılarla boğuşan Galatasaray karşısında maçı sadece 2 farkla kazanabildiler. Krstic bu noktada ligde pek fazla kullanılmazken Perperoglou ve Heurtel gibi isimler biraz daha rölantide oynuyorlar.
Kıssadan hisse Efes’in bu maça aman aman asılmayacağını düşünüyorum. İBB oyuncuları kendilerini kanıtlamak adına bu maçı ciddi şekilde önemsiyorlar. Taraflarına açılmış 7,5’luk handikabı değerli buluyor ve MS1 diyorum.