Kapat

867 Galatasaray – Fenerbahçe Ülker Maç Tahmini

Haftalardır benzer şeyleri yazıyoruz. Galatasaray’daki sıkıntı bu sezon bitmeyecek. Takıma yeni transfer yapılma gibi bir durum yok. Mevcut oyuncuların bile korunacağı şüpheli. Geçen hafta Efes karşısında direnseler de hafta içi Madrid karşısında unufak olan bir Galatasaray izledik. Carter, Young, Kerem, Ender ve Sinan aksine Micov ve Erceg sanki kafalarında Galatasaray’ı bitirmiş gibi oynuyorlar. Sadece oyun içinde yaptıkları değil aynı zamanda hal ve hareketleri de bunu gösteriyor. Madrid karşısında bileği burkulan Sinan’ın bu maça yetişeceği söyleniyor. Geçen hafta da oynamayan Pocius’un bu hafta da oynaması zor.
Fenerbahçe harika bir dönemden geçiyor. Hickman’ın biraz daha oyun kurucu rolünden kurtulup skorer kimliğini parlatmaya başlaması takımdaki ivme artışının ilk sebebi oldu. Ayrıca Vesely’nin de inanılmaz arzulu oyunu takım adına ciddi fark yaratıyor. Zaten Bjelica, Bogdanovic ve Emir son derece verimli oynuyorlar. Son haftalarda sadece Goudelock verilen görevin fazlasını yapmaya çalışıyor ve takıma zarar veriyor. Keza geçen hafta Karşıyaka karşısında 29 dakikada 4 sayı bulabildi ve 0/5 üçlük attı.
Bu iyi hava Fenerbahçe tarafında kolay kolay dağılmaz. Deplasmanda da en az iç sahadaki kadar etkili olabiliyorlar. Galatasaray bütün bu karmaşaya rağmen bu maça farklı bir konsantrasyonla çıkacak olsa da Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı maçın hiçbir anında umutlandırmak istmeyeceğini düşünüyorum ve ilk çeyrekten itibaren maçı domine edeceğine inanıyorum. 3,5 handikaba rağmen İY2 tercihim var.