Kapat

867 Zenit – CSKA Moskova Basketbol Tahminleri

Zenit özel bir sezon geçiriyor. VTB liginde zirveyi zorlayan ekip Eurocup’da da tur aşamalarını geçmeyi başardı. VTB’de son 6 maçı 100 sayı ortalaması ile oynayıp kazandılar. VTB’de son 3 iç saha maçında 99 sayı ortalaması yakaladılar. Eurocup’da da son 5 iç saha maçını kazandılar. 2 hafta sonra Lokomotiv Kuban ile Eurocup serisine başlayacaklar. Toolson sakatlığından son maçta yoktu.

CSKA Moskova sezona olağanüstü bir dominant başlangıç gösterdikten sonra sakatlık problemlerinin etkisi ile düşüş yaşamıştı. Son resmi maçlarda tam takım olmaları ile sahalarında kazandılar. Fakat deplasmanda 2017 yılında iyi görüntü vermediler.

Zenit’in önceki sezonlardan çok daha fazla skor opsiyonuna sahip. CSKA Moskova da son dönemde deplasmanda çok kırılgan olduğunu Euroleague’de son 4 deplasman maçını kaybederek gösterdi. Rakibine karşı 30 maçı da kaybetmiş olan Zenit daha önceki yıllar sıklıkla sahasında kazanmaya yaklaşmış ve hakem düdüklerinden şikayetçi olmuştu. Bu kez tarihlerinde ilk kez CSKA Moskova’yı devirebilirler.