Kapat

872 Real Madrid – Andorra Basketbol Tahminleri

Önceki 3 sezon Kral Kupası’nı kazanan Real Madrid bu sezon da kupanın en öne çıkan favorisi. Euroleague’de de iyi bir ritm yakaladılar ve son 8 maçı kazandılar. Bazı sakatlık problemleri olsa da çok geniş bir kadroya sahipler. Thompkins ve Rudy Fernandez haftasonu sakatlıktan döndü. Ayon yabancı sınırlamasından kadroda değildi. Önceki 2 sezon kupaya normal sezon lideri olmadan gelip kupaya uzanmışlardı.

Önceki sezonlar küme düşme hattının üzerinde yer alan Andorra bu sezon özellikle iç sahada olağanüstü bir grafik sergilemesi tarihlerinde ilk kez kupaya katılmalarını sağladı. Shermadini pota altında çok iyi performans gösteriyor. 6 senedir Penarroya takımın başında. Martin’in sakatlığı sürüyor.

Geçen ay Madrid’de oynanan maçta Andorra, ikinci çeyrekte 23-7 üstünlük kurarak bunu Madrid’de yapan tarihteki ender takımlardan biri olmuştu ve kazanmaya çok yaklaştığı maçı uzatmada kaybetmişti. Akıcı oyunları ile Madrid’e yine cevap vermekte zorlanmayacaklarını ve Vitoria’da sürprizi kovalayacaklarını tahmin ediyorum. ÜST