Kapat

889 Szolnoki Olaj – Cedevita Zagreb Maç Tahmini

Szolnoki Olaj üst üste 4 maçta 3 mağlubiyet aldıktan sonra son 2 maçta Sloven takımlarını devirdi. Vojvoda-Lee formda. Son maçlarda fazla dış şut isabeti buldular. Son 11 iç saha maçında 8 galibiyet aldılar. Ribaundlarda zorlanıyorlar.

Cedevita, Adriyatik’de son 8 maçta 6 galibiyet aldı. Tüm sakatlık problemleri geçmişti. Deplasmanda maçları ortalama 4 sayı farkla galip tamamladılar. Son 10 deplasman maçında rakipleri 66 sayı ortalamasında tutup 7 galibiyet aldılar. Eurocup’a geçen hafta veda etmişlerdi. Yüksek ikilik yüzdesi ile oynuyorlar.

Metalac, Zadar deplasmanında bir gün öncesinde maça çıkacak ve eğer Metalac iddiasız ve eksik rakibini devirirse Szolnoki Olaj’ın Eurocup’a Adriyatik yolu vasıtası ile direkt katılma şansı kalmıyor. Cedevita bu maçı kazanırsa Partizan – Buducnost maçının mağlup bitiren takımın yerine üçüncü sıraya çıkacak ve o maçı kazanan takımla eşleşecek. Aksi takdirde Kızılyıldız ile eşleşecekler ki yarı final serisini geçip finale çıkmaları çok zor olur bu da Euroleague’e kalamamaları anlamına gelir. Önceki 2 sezon kazanamadıkları Macaristan’da bu kez kazanmak için herşeyi yapacaklarını ve bunu da başarabileceklerini tahmin ediyorum. MS2