Kapat

961 Macaristan – Hırvatistan EuroBasket 2017 Basketbol Tahminleri

Elemelerde iyi performans ortaya koyan Macaristan, 18 sene sonra ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı. Avrupa basketbolunun en değerli forvetlerinden biri olan Adam Hanga’ya sahipler. Macaristan pasaportu alan DeAndre Kane’i de oynatabilselerdi biraz daha kuvvetli olurlardı. Uzun forvet pozisyonunda yer alan Rosco Allen gelecek sezon Gran Canaria’da oynayacak. 2015’de Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası’nı beraber düzenledikleri Romanya ile beraber ev sahibiler.

Zaten maçların oynanacağı Cluj-Napoca, Macaristan’a uzak değil. 2013 Avrupa Şampiyınası’nda yarı final oynamayı başaran Hırvatistan, geçen sezon İtalya’da Olimpiyat elemelerinde sürpriz galibiyetler alıp Olimpiyatlar’a katılmış orada da önemli takımları devirmeyi başarmıştı. Takımın başına elemelerde Aco Petrovic geçmişti. 2011’de son olarak oynayan Marko Popovic tekrar kadroda. Geçen sezonki Olimpiyat kadrosundan çok fazla eksik var. Bilan yer almayacağını açıkladı. Yıldız uzun Ante Tomic milli takıma veda etmişti.

Babic, NBA’de forma giyecek Zizic dışında orada forma giyen Zubac ve Hezonja yok. Guardlardan Stipcevic de sakatlığından yokken devşirme olarak daha önce kullandıkları Draper veya Lafayette’e başvurmadılar. Gelecek sezon ligimizde oynayacak Zubcic kadrodan çıkarılan son oyunculardan biriydi.

Geçen sezon 4. sıradan seçilen Bender kadroda fakat etki edebilecek durumda değil. Bogdanovic-Saric ikilisine çok fazla bağlılar. Macaristan geçen hafta Polonya’da katıldığı turnuvada tam kadro ile yer alsa da tüm maçlarda dağıldı. Hırvatistan’ın rahat kazanmasını bekliyorum. Cluj-Napoca’da oynanacak maçta Macaristan’ın düşük skorda kalması maçın alt bitmesini sağlayabilir.
Tahmin: Altı Üstü:Altı

BU KARŞILAŞMANIN EN YÜKSEK ORANLARI GOLDENBAHİS CANLI BAHİS SİTESİNDE! HEMEN TIKLA VE KAYIT OL!