Kapat

963 Saski Baskonia – Anadolu Efes Basketbol Tahminleri

Baskonia, son 6 yıldır İspanya liginde finale yükselemese de önceki efsanevi dönemlerinden farklı olarak genç oyuncuların ve kariyerinde yükselmekte olan oyuncuların parlatıldığı bir platform haline gelmiş durumda. 8 sene sonra geçen sezon ilk kez Euroleague’de Final Four’a kalıp büyük sürpriz yarattılar. 10 sene sonra ilk kez İspanyol bir antrenörle sezona başlıyorlar. Bask bölgesinin diğer takımları Gipuzkoa ve Bilbao’da ortaya koyduğu oyunla takdir toplayan Sito Alonso takımın başına geçti. Tillie, Hanga, Shengelia ve Blazic dışında kadroyu komple yenilediler. Rodrigue Beaubois, Shane Larkin, Andrea Bargnani ve birkaç genç oyuncu ile anlaştılar. Beabuois’nin sakatlığı varken Trevor Cooney ile anlaşmışlardı ve Cooney iyi bir performans gösterdi.
2009’dan beri ligte şampiyon olamayan Anadolu Efes’de Euroleague’de de başarısız bir sezon noktalanınca Ivkovic ile yollar ayrılmıştı. 2010-2011 arasında takımı çalıştıran ve geçen sezon Laboral Kutxa’yı Final Four’a taşımış Velimir Perasovic takımın başına geçti. Dunston, Brown, Granger, Heurtel, Doğuş ve Cedi takımda kalırken DeShaun Thomas, Tyler Honeycutt, Alen Omic, Bryce Cotton ve Samet Geyik ile anlaştılar.

Baskonia, son olarak Josh Akognon ile anlaştı. Son maçlarda oynamayan Beaubois ve Tillie bu maçta da oynamayabilir. Haftasonu Barcelona deplasmanında uzatmada kaybettiler. Perasovic ilk maçta geçen sezon çalıştırdığı takıma karşı sahne alacak. Yüksek tempolu bol skorlu bir maç olmasını bekliyorum.