Kapat

964 Darüşşafaka Doğuş – Zalgiris Basketbol Tahminleri

Darüşşafaka son maçta Anadolu Efes karşısında savunmada iyi performans gösteremedi maçta 93 sayı yiyerek kaybettiler. Zizic aldığı 18 ribaunt ile bu sezon bir maçta bir oyuncunun aldığı en fazla ribaundu aldı. Zizic transferi ile birlikte takıma hem savunma hem hücumda enerji katan bir isim oldu. Bu sezon 9 iç saha maçında 6 galibiyet almayı başaran Darüşşafaka  bu maçlarda 81 sayı ortalaması ile oynadı. Zizic öncesi en büyük zaafı ribauntlar olan Darüşşafaka Zizic ile birlikte bu sorununu çözmüşe benziyor.
Zalgiris son maçta sahasında Cska karşısında son periyot savunmada çok iyi mücadele ettikleri maçta önemli bir galibiyet aldılar. Sezon başından beri guardlarından beklenen performansı alamayan Zalgiris bu açta Pangos-Westermann ikilisinden  31 sayı 15 asistlik katkı alınca kazanmayı başardı. Bu sezon deplasmanda oynadığı 9 maçta sadece 3 galibiyet alabilen Zalgiris bu maçlarda 81 sayı ortalaması ile oynadılar.

Darüşşafaka play-off için çok kritik bu maçta rakip guardlara yapacağı savunma ve onları düzen dışına çıkarabilirse maçı çok rahat kazanacaklarını düşünüyorum. Net bir başlangıç yapmalarını bekliyorum.