Kapat

964 Romanya – Çek Cumhuriyeti EuroBasket 2017 Basketbol Tahminleri

Romanya, 30 yıl sonra Avrupa Şampiyonası’na ev sahibi olarak katılıyor. Gelecek sezon Büyükçekmece forması giyecek Vlad Moldoveanu takımın yıldızı olarak öne çıkıyor. 2014’den beri Marcel Dan Tenter takımın başında yer alıyor. Son Avrupa Şampiyonası’na kılpayı katılamamışlardı. Devşirme olarak D.J Cooper veya Scottie Wilbekin düşünüldü fakat daha önce Uşak’da oynamış Giordan Watson’da karar kıldılar. Emanuel Cate bu sezon U20’de iyi performans gösterdi.

Çekya üst üste 3. Kez Avrupa Şampiyonası’na katılıyor. Son Avrupa Şampiyonası’nda flaş bir çıkış yapıp geçen sezon Olimpiyat elemelerinde mücadele etme hakkı kazanmışlardı fakat ev sahibi Sırbistan’a karşı bir şey yapamadılar. Yıldız uzun Vesely, Temmuz ayı sonunda evlendi ve bu yaz dinlenmeyi tercih etti. Son Avrupa Şampiyonası’nda oynamayan pivot Ondrej Balvin bu kez kadroda olacaktı fakat o da sakatlandı ve oynamayacak. Satoransky gibi bir yıldıza sahipler fakat onu tamamlayacak isimler yetersiz durumda.

Uzun yıllardır takımın kritik oyuncuları olan Pumprla ve Benda dışında son Avrupa Şampiyonası’nda oynayan Schilb de yok. Takımın eski oyuncusu tecrübeli Lubos Barton artık yardımcı antrenör. Çekya, Satoransky önderliğinde favori olsa da Romanya’nın ev sahibi avantajı fark yemesini engelleyebilir. Romanya’nın skor sıkıntısı yaşayacağını ve sertlikle Satoransky’i bozup Çekya’nın tempo bulmasına engel olacaklarını ve farklı kaybetmeyeceklerini düşünüyorum. Ayrıca maçın alt biteceğini tahmin ediyorum.
Tahmin: Altı Üstü:Altı

BU KARŞILAŞMANIN EN YÜKSEK ORANLARI GOLDENBAHİS CANLI BAHİS SİTESİNDE! HEMEN TIKLA VE KAYIT OL!