Kapat

965 Darüşşafaka Doğuş – Fenerbahçe Basketbol Tahminleri

Darüşşafaka Wilbekin’in sakatlığı ile birlikte ligde ve Euroleague’de oynadığı son 5 maçı da kaybederken. Son Euroleague maçında Milano deplasmanında 3.çeyrek bir ara 25 sayı öne geçtikleri maçı kaybederek büyük hayal kırıklığı yarattılar. James Anderson beklenen performansından çok uzakta. Wilbekin’in yokluğu sonrası tüm sorumluluk Wannamaker’a kalmış durumda. Clyburn’de çok iyi başladığı sezonda son maçlarda kritik anlarda hücumda yaptığı yanlış tercihler ile gündemde. Bu sezon iç sahada oynadığı 10 maçta 6 galibiyeti bulunan Darüşşafaka bu maçlarda 80 sayı ortalaması ile oynuyorlar.

Sakatlarında dönmesi ile form tutmaya başlayan Fenerbahçe son 4 maçını da kazanmayı başardılar. Son maçta geçen sene finalde karşılaştığı Cska karşısında üçüncü periyottaki etkili savunması ile geriden gelip öne geçen ve maç sonuna kadar bu avantajı korumayı başarıp galibiyete uzandılar. Bogdanovic’in dönüşü ile hücumda tüm takımın şut yüzdeleri yükselmeye başladı. Bu sezon deplasmanda oynadığı 10 maçta 5 galibiyeti bulunan Fenerbahçe bu maçlarda 77 sayı ortalama ile oynadılar.

Darüşşafaka için play-off yolunda ne kadar kritik bir maç olsa da form tutmuş Fenerbahçe’nin net bir galibiyet almasını bekliyorum.

MAÇ SONUCU 2