Kapat

966 Anadolu Efes – Baskonia Basketbol Tahminleri

Anadolu Efes üst üste 9 maçta 6 mağlubiyet aldıktan sonra son 2 maçı 88 sayı ortalaması ile oynayıp kazandı. Son maçta Milano karşısında 19 sayı geriden gelip kazandılar ve playoff hattında kaldılar. Heurtel son maçlarda oyunu domine ediyor. Brown bazı maçlarda olağanüstü performanslar gösteriyor. Son 2 iç saha maçında 90’ı aştılar. Son 5 iç saha maçının 4’ünde 80 ve üzeri sayı yediler. Son 9 iç saha maçında 7 galibiyet aldılar. Doğuş son dönemde koçun gözüne girmiş durumda ve kritik dakikalarda da görev alabiliyor. Paul’un daha iyi kullanılması gerekiyor. Kirk çok savaşçı bir oyuncu ve Dunston’ı da dinlendirme adına çok iyi bir opsiyon oldu. Haftasonu Türkiye Kupası’nı finalde kaybetmeleri bu maç öncesi psikolojik darbe vermiştir.
Baskonia üst üste 7 maçta 6 galibiyet aldıktan sonra son 6 maçta 5 mağlubiyet ile saha avantajı şansını azalttığı gibi playoff dışı kalma ihtimali de ortaya çıktı. Son 7 deplasman maçında ortalama 89 sayı yediler. Hanga oyunun her alanında iyi performans gösteriyor. Voigtmann beklentilerin çok üzerinde bir sezon geçiriyor. Son 5 deplasman maçında 4 mağlubiyet aldılar. Shengelia sakatlığından son dönemde yoktu. Laprovittola hamlesinden faydalanamadılar. Haftasonu ev sahipliği yaptıkları kupada Real Madrid’e uzatmada kaybettiler.

Anadolu Efes’in son 2 iç saha maçında 170 üzeri sayı çıktı. Baskonia’nın da son 2 deplasman maçında 168 üzeri sayı çıktı. Playoff adına çok kritik mücadelede iki takımın karakteristik oyun tarzını yansıtacağını ve yüksek tempolu erken hücumların ön planda olacağı bir maç olacağını ve maçın üst biteceğini tahmin ediyorum.