Kapat

966 Kızıl Yıldız – Anadolu Efes Basketbol Tahminleri

Son dönemin en formda Euroleague takımı olan ve son 7 maçta özelikle play-off takımlarıyla oynadıkları maçlarda gösterdiği performans ve aldıkları galibiyetler ile kendini ilk 4 yarışında buldular. Jovic-Simonovic ve Kuzmic müthiş bir sezon geçiriyorlar. Ligin en sert ve en iyi savunma yapan takımı konumundalar. Ribauntlarda etkililer ama atletik takımlara karşı zorluk yaşıyorlar. İç sahada oynadıkları 10 maçta 7 galibiyet alırken 76 sayı ortalaması ile oynadılar.
Anadolu Efes son maçta Cska karşısında son periyot önemli bir geri dönüşe imza atsalar da maçı kazanmaya yetmedi. Son 4 maçta 3 mağlubiyet alan Anadolu Efes bu mağlubiyetlerin hepsini deplasman maçlarında aldılar. Bu sezon 11 deplasman maçında 82 sayı ortalaması ile oynadılar. Ligin en atletik takımlarından biri olan Anadolu Efes ribauntlarda da ligin en iyi takımlarından biriler.

Anadolu Efes ribauntlardaki üstünlüğü kabul ettirip Huertel-Granger ikilisinin hücumda takımı doğru yönetebilirse Anadolu Efes’in play-off yolunda bu kritik maçta sürpriz bir galibiyet çıkarmasını bekliyorum.