Kapat

967 Galatasaray – Zalgiris Basketbol Tahminleri

Galatasaray son 7 maçta 6 mağlubiyet aldı ve playoff umutlarını çok azalttı. Son 3 maçı ortalama 86 sayı yiyip kaybettiler. İç sahada yakaladıkları istikrarı da kaybettiler. Son 3 iç saha maçında potalarında ortalama 85 sayı yediler. Fitipaldo geçen hafta Efes maçına iyi bir başlangıç yapsa da devamını getiremedi. Sinan’ın hücumda fazla atış denediği maçlarda kazanma şansları azalıyor. Schilb geçen hafta şaşırttı. Daye sezon başındaki görüntüsünden çok uzakta. Rotasyon yine daraltıldı. Diebler kullanılamıyor.

Zalgiris son dönemde uzun süredir alıştığımız iç saha takımı görüntüsünün tam tersi bir grafik çizdi. Son 5 maçlarında deplasman takımları kazandı. Geçen hafta Kızılyıldız karşısında ribaundlarda üstünlük kursalar da fazla top kaybı ve düşük dış şut yüzdesi maçı kaybettirdi. 2016’da deplasmandaki şanssızlıklarını Aralık ayında kırıp 3 deplasman galibiyeti almışlardı. Son 2 deplasman maçında rakipleri 72 sayının altında tuttular. Ulanovas son deplasman maçlarında iyi performans gösterdi.

Galatasaray’ın en formda olduğu dönemde üst üste 4 maçının 3’ünü kazandığı süreçte aldığı tek mağlubiyet Kaunas’da gelmişti. Zalgiris son 6 deplasman maçında 85 sayı ortalaması yakalayıp handikapta kaldı. Galatasaray her ne kadar tempoyu düşürüp rakiplerini bozmaya çalışsa da kötü savunma yapıyorlar. Zalgiris’in hücum ribaundlarından da çıkartacağı ekstra sayılar ile kazanacağını tahmin ediyorum. MS2