Kapat

968 Panathinaikos – Anadolu Efes Basketbol Tahminleri

Panathinaikos 4 maçlık galibiyet serisi sonrası son 2 maçı deplasmanda oynadı ve kaybetti. Formda Calathes geçen hafta derbide kötü oynadı. James tek başına takımını sırtladı. 8 iç saha maçında 7 galibiyet aldılar. Sahalarında ilk yarıları ortalama 6 sayıya yakın farkla önde kapadılar. Sahalarında son 3 maçta rakipleri 70 sayının altında tuttular.

Anadolu Efes, Euroleague’de son 5 maçta 2 galibiyet aldı ve bu 2 galibiyet de Galatasaray karşısında geldi. 8 deplasman maçında 5 mağlubiyet aldılar. Son 7 deplasman maçında ilk yarıyı ortalama 4 sayı farkla geride kapadılar. Deplasmanda ilk yarılarda ortalama 46 sayıya yakın sayı yediler. Geçen hafta Can Maxim’in ortaya kattığı enerji değerliydi. Honeycutt’da düşüş var. Paul faydalı bir skorer olacağını gösterdi.

Anadolu Efes son 7 deplasman maçının 5’inde ilk yarı handikapta kalamadı. Panathinaikos 8 iç saha maçının 6’sında ilk yarı handikabı aştı. Panathinaikos’un 2 maç üst üste kaybettikten sonra özellikle geçen hafta derbide mağlubiyet almış olmaları bu maçta daha hırslı ve yüksek konsantrasyon ile oynamalarını sağlayacaktır. Maça iyi bir giriş yapıp ilk yarıdan üstünlük kurmalarını bekliyorum. İY1