Kapat

969 Real Madrid – Darüşşafaka Basketbol Tahminleri

Real Madrid’in son 2 ayda Euroleague’de neredeyse her maçı çekişmeli geçti fakat bir şekilde yıldızları ile galibiyete uzanmayı başardılar. Son 8 maçı ve son 8 iç saha maçını kazandılar. Son 5 iç saha maçında 91 sayı ortalaması yakaladılar. Doncic son maçlarda olağanüstü bir performans gösterdi. Randolph da ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu sıklıkla sergiliyor. Son maçlarda oynamayan Fernandez sakatlıktan döndü.

Haftasonu kupada iki maçı uzatmada kazanıp finale çıktılar ve finalde de kritik anlarda Llull’un özel performansı ile kupaya uzandılar.
Darüşşafaka 3 maçlık mağlubiyet serisi sonrası son maçta Fenerbahçe’yi devirerek playoff yarışında kaldı.

Clyburn oyunun kritik anlarında önemli performans gösterdi ve onun kendini bulması önemli oldu. İlk 3 deplasman maçını kazandıktan sonra son 8 deplasman maçında 7 mağlubiyet aldılar. Son 3 deplasman maçında 86 sayı ortalaması yakaladılar. Geçen hafta Türkiye Kupası’na erken havlu atmaları bu maça hazırlanmaları için iyi zaman sağladı. Zizic formda. Wilbekin’in yokluğunda Wanamaker’in sorumluluğu çok arttı.

Avrupa’da kupa haftaları sonrasında takımlarda yıpranma net bir şekilde gözükür. Her ne kadar Real Madrid’in kadrosu geniş olsa da mental ve fiziksel üst düzey maçlar yapmaları da sorun yaratabilir. Real Madrid son 9 iç saha maçının 6’sında handikabı aşamadı. Darüşşafaka, Baskonia deplasmanı dışında neredeyse tüm deplasman maçlarında oyundan kolay kopmadı. Yüksek tempolu bol skorlu bir maç sonunda Darüşşafaka’nın farklı kaybetmeyeceğini tahmin ediyorum.