Kapat

980 İzlanda – Slovenya EuroBasket 2017 Basketbol Tahminleri

İzlanda, çok yüksek tempolu oynasa da savunmaları ise adeta evlere şenlik durumda. Yunanistan ve son Fransa maçının ilk yarısında beklenenin üzerinde bir mücadele sergilediler fakat ikinci yarılarda tüm maçlarda bir varlık sergileyemediler.

Tecrübeli guard Stefansson 23 sayı 7 ribaund ile son maçta sürpriz bir katkı verdi. Fransa gibi atletik bir takımdan 19 hücum ribaundu almayı başardılar. Slovenya, Goran Dragic’in son turnuvasında bir başka yıldız top yönlendirici Doncic’in de olması ile sürprizi kovalayabilecek bir takım olduğunu ilk 3 maç sonunda gösterdi.

Ev sahibi Finlandiya’nın ardından son maçta Yunanistan’ı devirerek grupta ilk 2 için önemli avantaj yakaladı. Yedikleri 72 sayının 50’si boyalı alandan geldi ve 11’i de serbest atış çizgisinden geldi. Vidmar gibi sağlam bir uzuna rağmen boyalı alanı kapatmakta zorlanıyorlar.

En değerli denilebilecek devşirme Randolph’a sahip olsalar da burada tanınmayacak durumda. Prepelic son maçta şutları ile beklenen katkıyı verdi. Slovenya yarın Fransa ile olası bir liderlik mücadelesine çıkacak. Bu açıdan yıldız guardlarını dinlendirmeyi de hedefleyebilirler.

Yine de çok yüksek tempolu oynayan İzlanda gibi bir takım karşısında diğer rol oyuncularının da yüksek skora katkı vereceklerini ve keyifli bol skorlu bir maç olacağını tahmin ediyorum.

BU KARŞILAŞMANIN EN YÜKSEK ORANLARI GOLDENBAHİS CANLI BAHİS SİTESİNDE! HEMEN TIKLA VE KAYIT OL!