Kapat

987 İtalya – Sırbistan EuroBasket 2017 Basketbol Tahminleri

13 EYLÜL /  Önceki Avrupa Şampiyonaları’nda çeyrek finale yükselen İtalya’da hazırlık döneminde Gallinari’nin sakatlanması beklentileri düşürmüştü, savunma ağırlıklı kısıtlı hücum performanslarına rağmen yine çeyrek finali görmeyi başardılar.

Finlandiya’yı İstanbul’da ezip geçtiler. Boyalı alanda ve bençten rakibe oranla düşük katkı alsalar da kazanmayı başardılar. Belinelli takımı sürüklüyor. Datome istikrarlı performansını sürdürüyor. Hackett, 3/18 üçlük attı. Sırbistan çok fazla eksikle yer aldığı turnuvada üçlü averaja rağmen lider çıkmasının avantajı ile Macaristan ile eşleşmişti.

Bir ara 18 sayıya kadar çıkardıkları maçın geri kalanını ikinci viteste oynayıp kazandılar. Ribaundlarda ve boyalı alan sayılarında rakibi ezdiler. Yaptıkları top kayıplarından rakibin fazla sayı bulması ile rakipleri maçta kaldı. Kuzmic en iyi maçını çıkardı. Bogdanovic takımı sürüklüyor.

Jovic çok iyi bir turnuva geçiriyor. Boyalı alandan fazla sayı çıkartıyorlar. İki takım 3 hafta önce Yunanistan’da hazırlık turnuvasında karşılaşmış ve Sırbistan rakibini son çeyrekte kitleyip 73-65 kazanmıştı. İtalya turnuvada rakiplerini en düşük skorda tutan takımlardan biri.

Düşük ikilik yüzdesi ile oynayan, hücum ribaundlarından ve hızlı hücumlardan neredeyse hiç ekstra sayı çıkartamayan İtalya’nın Sırbistan karşısında da skor sıkıntısı yaşayacağını ve düşük skorlu bir maç olacağını tahmin ediyorum. Sırbistan’ın da yarı finale çıkmasını bekliyorum.