Kapat

A. Milano – Fenerbahçe Basketbol Tahminleri 25 Ekim

Haftanın en ilginç maçlarından biri olacak. İki tecrübeli koç kozlarını paylaşacak. Bir tarafta Ettore Messina efsanesi ve diğer bir tarafta Zeljko Obradovic efsanesi.

Ettore Messina geçen hafta Panathinaikos deplasmanında galibiyet ile dönmenin morali ile bu maçta da takımından galibiyet bekleyecek fakat takım hala savunmada organize olmakta uzak. Özellikle Fenerbahçe gibi rakiplere karşı vasat savunma ile maç kazanmak oldukça zor. Bu nedenle takımının savunma direncini arttırmak için hamleler gelebilir tecrübeli koçtan.

Fenerbahçe geçen hafta Baskonia’yı Ataşehir’de mağlup ederek sezonun ilk galibiyetine geçte olsa ulaştı. Fenerbahçe 40’dk boyunca istenilen oyunu oynamaktan uzak olsa da maçın önemli bir bölümünde savunmada direnç göstererek ışık verdiler. Zaten Obradovic’in takımları sezon başında hazır olmaktan ziyade sezon sonunda hazır olmaya odaklanır. Jan Vesely sakatlıktan sonra yavaş yavaş kendisine geliyor. Şimdilik Nando De—Colo veya Derrick Williams’ın one man show’lık performansıyla takımı skorda taşıyorlar ki bu sorun uzun vadede çözülmesi gerekiyor. Skor takım geneline dengeli olarak dağıtılması uzun vadede büyük bir kazanç olacaktır.

Fenerbahçe deplasmanda kazanmaya daha yakın fakat handikap avantajı ile Milano ilk tercihim. Milano yenilse bile 7’ten fazla fark yemeyebilir. Tahminim Handikap 7,5:1