Kapat

Büyükçekmece Basketbol – Darüşşafaka Basketbol Tahminleri

Geçen sezonki kadronun iskeleti olan Kenny Hayes ve Osiris Eldridge ikilisini yaz başında yaşadığı krize rağmen korumayı başaran Büyükçekmece Kaan Sarıaslan ve Mert Celep gibi genç umutları ve Robert Upshaw (Gdynia), Andrew Adrews (Hapoel Afula)ve Jeremy Saffold gibi isimleri kadroya ekledi. Hazırlık döneminde pek umut vermediler. Sigortam.net İTÜ ile oynadıkları karşılaşmayı 75-71 kazanarak hazırlık maçlarına başladılar. Karşıyaka’ya 2 kez (86-65 ve 91-73), AEK’ya 71-68, Gaziantep’e 79-74 ve CSKA’ya 116-75 yenildiler.

Darüşşafaka ise düşen bütçede iki tecrübeli isim Erkan Veyseloğlu ve Sinan Güler’i abi rolünü görmek üzere kadroya ekledi. Genç isimler Emircan,Kartal,ber ve Mert kadroda kaldı. Yabancı transferleri ise Johnny Hamilton (G-League), Mahir Agva (Geissen 46ers), Doron Lamb (Lavrio), Joe Ragland (Kızılyıldız), Jarred Jones (Monaco), Bonzie Colson (Milwaukee Bucks), Gary Browne (Ironi Nes Ziona) oldu. Hazırlık döneminde Kuban’a 2 kez (85-77 ve 76-55) Partizan ve Kızılyıldız’a yenildiler. Gaziantep,Wuerzburg,Bayreuth ve Ormanspor’u ise yendiler.

Daçka daha hazır gözüken takım. Büyükçekmece hazırlık döneminin sonunda tam kadro halde çalışabildi. Yine de sistemi bilen isimlere sahipler. 156.5 olan baremin aşılacağını düşünüyor ve üst öneriyorum.