Kapat

Chicago – Boston Basketbol Tahminleri 26 Ocak

Üç maçtır kaybediyor olmanın acısını dün gece haftanın flaş ekibi Cleveland’a deyim yerindeyse patlayarak çıkaran Boston Celtics, işler beklediklerinden de kolay ilerleyince aslarını bolca dinlendirip rahat bir galibiyet aldığı gibi, 143 sayı üreterek moral de tazeledi.

Ligde ilk yarı marjları itibarıyla Bucks ve Lakers’ın ardından üçüncü sırada yer alan Yoncalar, güncel istatistiğe göre maçların ilk yarılarını ortalama 9 sayı farkla önde kapatıyor. Ligin en skorer takımlarından biri olmasına karşın son maçında Lakers’ın en iyi defansif takım duvarına çarpan ve 90 sayıda kalarak tatsız bir yenilgi alan Chicago ise aynı kategoride 21. sırada.

Moralli, formda ve üst üste iki gece maçı oynuyor olmasına rağmen astlarına falan yüklenmemiş olan Celtics’in, Atlantik takımlarına karşı son 19 maçında 18 kez yenilen Chicago’yu da devirebileceğini düşünüyorum. Bulls’a karşı çıktığı son 8 maçta 7 kez handikapın kazanan tarafında yer alan Celtics, ilk yarı/maç sonu gibi bahisleri sevenler için bu gece iyi bir seçim olabilir.