Kapat

Miami – New Orleans Basketbol Tahminleri 26 aralık

New Orleans Pelicans, takımın başına getirdiği Stan Van Gundy’nin defansif oyun stilini daha ilk maçtan sahaya yansıtarak dün gece çok net ve birçoğuna göre sürpriz bir galibiyet kopardı. Toronto gibi bir takıma 100 sayıyı bile göstermediler. Bu çerçevede takıma katılan ve bana sorarsanız nokta atış transfer olan Steven Adams’ın 8 ribaund, 4 top çalma ve 2 blokluk savunma performansı ve sahaya kattığı, istatistiklere yansımayan sertliği de bu tabloda belirleyiciydi.

Art arda ikinci gece maçında karşılaştıkları Miami ise ilk maçta Orlando’ya karşı 107 sayıda kalıp hanesine ilk maçta beklenmedik bir L ekledi. Onların da sahanın her iki yönünde dengeli, tempoyu kontrol eden bir takım olduklarını artık gayet iyi biliyor ve tanıyoruz zaten.

Dolayısıyla bu baremi bence Pelicans’ın geçmiş maç istatistiklerine borçluyuz. Ve bana sorarsanız Pels maçlarındaki bu baremler günden güne düşmeye devam edecek. Hala yukarıdayken değerlendirmenin günahı olmaz, alt almak hayli mantıklı gözüküyor şu maç için.