Kapat

Valencia Basket – Unicaja Malaga Basketbol Tahminleri 20 Ekim

EuroLeague ve EuroCup’ta hafta arasını temsilcilerimizle oynayarak geçiren iki takım, İspanya Ligi’nde karşı karşıya gelecekler.

Valencia, EuroLeague’de cuma günü oynanan maçta temsilcimiz Anadolu Efes’e mağlup oldu. Bu sonuçla EuroLeague’e 3’te 0 ile başlamış oldular. Valencia’nın sezon başı itibariyle en dikkat çeken problemi, ikili oyun savunması. Bu konuda büyük sıkıntı yaşıyorlar.

Olympiacos deplasmanında Spanoulis ve Milutinov’un çok iyi maç çıkarmasına neden olan Valencia’nın ikili oyun savunma problemi, cuma günü de temsilcimiz Anadolu Efes’te Micic ve Dunston’ın etkili performansına olanak sağladı. Örneğin; Barcelona, Delaney ile bunu çok destekleyen bir oyun oynamayınca Valencia, oyunun içinde kalmayı başarmıştı.

Hafta arası EuroCup’taki temsilcilerimizden Galatasaray Doğa Sigorta’yı mağlup eden Unicaja Malaga, İspanya Ligi’ne 2 yenilgi ile başladıktan sonra oynadığı toplam 5 resmi maçtan galibiyetle ayrılmış oldu. Fakat kadro yapıları bakımından Valencia’nın defolarını çok iyi değerlendirebileceklerini düşünmüyorum.

Unicaja Malaga’nın oyuna yön veren isimlerinden Josh Adams, daha çok patlayıcılığı ve bitirici yönüyle ön plana çıkan bir isim. Yine Alberto Diaz çok iyi bir pasör değil. Jaime Fernandez dışında Malaga hücumunda ikili oyunlarla uzunları etkili kılabilecek bir yönlendirici kısa bulunmuyor.

Malaga, Valencia’nın en büyük defektinden faydalanacak bir kadro yapısına sahip değilken ev sahibi avantajını da elinde bulunduran rakibine karşı büyük sıkıntı yaşayabilir. Valencia’nın EuroLeague’deki görüntüsünün yanıltıcı olduğunu düşünüyorum ve net şekilde ev sahibinin tarafında yer alıyorum. 6,5 handikaptan 1 seçeneği de oldukça kullanışlı dururken önceliği 4,5 handikaptan Valencia’ya veriyorum.