Kapat

Wolfsburg – Malmö Maç Tahmini 20 Şubat 2020

Wolfsburg – Malmö Maçı İddaa Tahmini 20 Şubat 2020

Malmö’de 1.5 yıl boyunca takımın başında bulunan, bu süreçte çıktığı Avrupa Ligi maçlarında çok iyi işler çıkartan Uwe Rösler görevinden ayrıldı ve yerine Danimarka’nın eski golcülerinden Jon Dahl Tomasson getirildi. İsveç ligi 3 aydır arada olduğundan, Wolfsburg eşleşmesine antrenman maçlarıyla hazırlandılar. Geçtiğimiz hafta sonu İsveç Kupası’nda Syrianska’yı 8-0 yendiler fakat bu skor ölçü değil zira rakip Syrianska’nın transfer yasağı vardı ve ağırlıklı olarak gençlerle sahaya çıktılar. Bu bakımdan Tomasson’un ilk ciddi sınavını bu maçta vereceğini söyleyebiliriz.

Tabii hoca değişimi beraberinde keskin bir taktik değişimi de getirdi. Uwe Rösler yönetiminde 3-5-2 sistemini benimseyen Malmö, yeni hocasıyla birlikte 4-2-3-1 düzenini tercih etmeye başladı. Rösler’in takıma aşıladığı savunma disiplini, iki yıl üst üste Avrupa Ligi gruplarından çıkmayı sağlamıştı. Tomasson’un getirdiği yeni düzenin bu anlamda soru işaretleri barındırdığı kesin. Hazırlık döneminin tamamında bu taktik üzerine yoğunlaştılar. Bazı mevkilerdeki yeni tercihlerinin de üst düzey maçlar için soru işaretleri taşıdığını söylemeliyim.

Malmö resmi maçlar oynuyor olsa ve takımın başında hâlâ Rösler bulunsa bir ihtimal bu eşleşmede şansları olabilirdi ancak mevcut tablonun şanslarını düşürdüğü görüşündeyim. Alman ekibi Wolfsburg’un içinde bulunduğu çıkış da işlerini zorlaştıracak bir diğer etmen. Hem Wolfsburg galibiyeti, hem de gollü bir müsabaka bekliyorum burada. Wolfsburg kazanır ve 1.5 üstü biter tercihi oranı itibariyle de gayet ideal.

Wolfsburg – Malmö Maçını Kim Kazanır? Öneriler

Vfl Wolfsburg ile Malmö, UEFA Avrupa Ligi Finaller Tur 1/32 ilk maçında karşı karşıya geliyor.
Ev sahibi takımda Ignacio Camacho, misafir takımda ise Samuel Adrian, Hugo Andersson sakatlıkları nedeniyle karşılaşmada forma giyemeyecekler.

Wolfsburg – Malmö Maçı Saat Kaçta? Hakem Kim? 

UEFA Europa League

20 Şubat – 23:00

Gediminas Mažeika

VOLKSWAGEN ARENA